Okulda Fit

2013-01-16 21:11:00
Okulda Fit |  görsel 1

Okulun çocuklarımızdan beklentileri yüksek...

Çocuklar bir metni daha kısa sürede öğrenmek, yabancı kişilere alışmak ayni zamanda dikkatli, bağımsız ve konsantre olmayı başarmak zorunda kalıyorlar.

Okula başlamak onlara çok büyük yükümlülükler getiriyor. Başarılı yaşantılarla adım atılan yeni bir start ve sevinç çok önemli, çünkü bu ilk öğrenme motivasyonu ve coşkusu etkisini ömür boyu sürdürüyor. Kısacası ilk yaşantı, ilk güven, pozitif deneyim öğrenmede temel taşı oluşturuyor.

Okulda fit training pedagog Ursula Gunster SCHÖNING tarafından geliştirildi.ERFOR İSTANBUL ve Lernstudio MEPPEN de uygulanıyor. Pedagoglarımız oyun yolu ile ve bütünleyici sistemle küçük gruplarla çalışıyorlar.Burada bizler için özellikle önemli olan okuma yazma riski taşıyan çocukların erken tanınması ve desteklenmeye başlanmasıdır. Oyun ve dinamik egzersizlerle harfler ve yazı alıştırmaları en uygun metotla önceden çalıştırılmalıdır. Ses, sözcük ve kavramlar arasındaki ilişkilerin öğrenilmesi, sözcüklerin hecelere , hecelerin harfe bölünebilmesi, ses farkındalığı ve yönelmenin doğru olarak kazandırılması erken tanı sonrası çalışma programını oluşturmaktadır.

Algı fonksiyonlarının uyumlu çalışabilmesi için sağlanan erken destek olanağı, erken yakalama şansı okulöncesi kurumlarının disleksi alanında ne kadar önemli işlevi olduğunu da bizlere kanıtlıyor. 

0
0
0
Yorum Yaz